tibbisuluk.com - Sülük tedavisi
Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Yazdırılabilir Sürüm

+- tibbisuluk.com - Sülük tedavisi (http://forum.tibbisuluk.com)
+-- Forum: TIBBİ SÜLÜK (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Sülük tedavisinde bilinmesi gerekenler (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. (/showthread.php?tid=40)

Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Admin - 05-05-2008 12:29 AM

Sülük Tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, İktidarsızlık, Cinsel güç arttırıcı etki ( Afrodizyak ), Üreme organı rahatsızlıkları ve Kısırlık ,varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı,yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, Meniere Hastalığında ve bazı işitme kayıplarında başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Ortopedi ve Rekonstrüktif Cerrahi kapsamında, gangren gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır. Son olarak sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle Koruyucu (Preventif) Tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir ki; yılda bir defa yapılan Sülük Tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.

Sülük tedavisi ile birlikte Bee Propolis kullanılması önerilmektedir.

*AKCİĞER TEDAVİSİNDE
*BAŞ AĞRILARINDA
*MİGREN
*BOYUN ENSE VE OMUZ AĞRILARINDA
*BURKULMALARDA 'Her türlü"
*ÇIBANLARDA "Her türlü"
*TROMBOZ
*FİLİBİT
*DAMAR TIKANMALARINDA
*ALT BACAK TOPLAR DAMAR PATLAMASI
*DİŞ ETİ İLTİHABINDA
*DİZ KREÇLENMESİNDE
*EKLEM AĞRILARINDA
*GÖZ DAMARLARININ ZAYIFLAMASINDA ve GÖZTANSİYONU
*GÖZ BEBEĞİNİN BOZULMASI
*HEMOROİD
*HORMON RAHATSIZLIĞI
*KALP RAHATSIZLIĞI
*KALP KAPAĞI İLTHABINDA
*KALP DAMAR İLTHABINDA
*KALP DAMAR TIKANIKLIĞINDA
*KAN PIHTILAŞMASINDA
*KAN OTURMASINDA
*KARA CİĞER YANGISI
*KIL DÖNMESİ
*KULAK ÇINLAMASI UĞULTUSU ÜZENGİ KEMİĞİ DEFORMASINDA
*LİF YIRTILMASINDA
*MANTAR HASTALIĞININ HEPSİNDE ve özellikle Tırnak mantarında
*MENEJİT HASTALIĞINDA
*OMURGA KEMİKLERİNİN DİSKLERİNDE
*SAFRA KESESİ İLTİHABINDA
*ŞEKER HASTALIĞI
*TESTİS ŞİŞMELERİNDE ve İLTHAPLANMASINDA
*YALAMA
*ZEHİRLİ GUATIR

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - mehmet42 - 05-18-2008 09:49 PM

kıl dönmesi uygulaması nasıl uygulanmalı

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - kerem - 05-21-2008 03:27 PM

Kıl dönmesinde oluşan iltihabın giderilmesinde uygulanabilir. ve bi daha kıl dönmesi oluşmaması için uyglanabilir. ama deri altında bulunan kılın giderilmeside cerrahi müdahele gerekir. cerahi müdahale sonrası oluşan yaranın hızlı kapanması ve iyileşmesi içinde kullanılabilir. hastalıklı olan bölgenin 1 - 2 santim çevresine bir seansta 4 tane uygulanabilir ve 3 ile 4 seans arasında çözüm alınır.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - nil - 05-29-2008 04:16 PM

diş etı ıltıhaplarında nereye yapıştırılıyor sülük

RE: diş etı ıltıhaplarında nereye yapıştırılıyor sülük - gizem - 05-30-2008 09:45 AM

babanem çenesine yapıştırırdı iltihaplı olan yerin üstüne doğru

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - kerem - 05-31-2008 01:24 AM

Direk diş eti üstüne. Çeneye,dudak yanlarına uygulama yapılabiliyor... ben daha önce bi kaynakta fotograflı olarak görmüştüm bulubilirsem sizinlede paylaşırım

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - eda yıldırım - 06-16-2008 01:25 AM

merhabalar ben aranıza yeni katıldım.
bende juvenil kronik artrit var ve çok güçlü ilaçlar kullanıyorum, diz eklemlerimde iltihapik sıvılar toplanıyor ve kan değerlerimde düşüklük var bu durumda sülük verebilirmiyim ve verilirse bu iltihapik sıvılar,ağrılar geçermi???

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - kerem - 06-18-2008 02:40 AM

Eda hanım bu tür hastalıklarda tamamlayıcı tedavi olarak sülük tedavisini uygulayabilirsiniz. kullandığınız ilaçlar arasında kan sulandırıcı bir ilaç varsa bu ilacı sülük tedavisine başlamadan 4-5 gün önce kesmaniz gerekmektedir. sülük zaten bu işlemi gerçekleştirecektir. Sülük ağrılarınızın dinmesine ve ilaçlarınızın sizi daha hızlı tedavi etmesine etkili olacaktır. Diz bölgesi çevresine her seansta 5-6 adet olamk üzere toplamda 10 - 12 seans uygulayabilirsiniz. zaten 3 ve 4. seanslarda ağrılarınızdaki hafiflemeyi ve daha hızlı olarak iyileşşmenizzin gerçekleştiğini hissedilebilir bir şekilde fark edeceksiniz... Aramıza hoş geldiniz...umarım şifa bulursunuz.. başka sorularınızda olursa size elimden geldiği kadar yardımcı olurum.. acil şifalar dilerim..

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Berfu_Asya - 07-29-2008 10:51 PM

Romatoid artrit hastasıyım. Benim rahatsızlığımda da kullanılır mı? Ne şekilde kullanmam gerekiyor. Sülüğün yapıştırılması gereken yer neresi? Bunu evde kendi başımıza yapmamızda bir mahsur olur mu?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Hirudoterapi - 08-08-2008 10:39 AM

Romatoid artrit rahatsızlıgında dünyada yaygın bir şekilde tamamlayıcı tedavi olarak kullanılmaktadır.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - nermin - 05-11-2009 07:44 PM

13 yıllık 4 cm capında el uzerınde yanık ızı war ona yararı olurmu...?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - asder55 - 05-18-2009 07:28 PM

Varislerde sülükler hangi bölgeye yapıştırılmalıdır.?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - gizem - 06-01-2009 10:53 AM

asder55 Yazılan:
Varislerde sülükler hangi bölgeye yapıştırılmalıdır.?

http://forum.tibbisuluk.com/forumdisplay.php?fid=18 bu linkten varisle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - esin41 - 06-06-2009 05:12 PM

slm arkadaşlar sülük tedavisi serebral palsi hastalığında da kullanılır mı? bu konuda yardım istiyorum detaylı bi açıklama yapılabilir mi?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - karamsar - 07-18-2009 10:49 PM

dedem 2005 yılında beyin kanaması getirdi beyin damarları tıkalı ne yapalırız

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - emre111 - 09-06-2009 05:49 PM

merhaba ben emre behçet hastasıyım eklem yerlerimde özelliklede dizlerimde iltahaplı şişlikler oluyo nasıl bir tedavi uygulamam lazım.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - lowesteam - 09-08-2009 05:34 PM

herkese merhabalar ben aranızda yeniyim... yüzümde 5 senedir ciddi bir sekilde sivilce var gitmediğim doktor, kullanmadığım ilaç kalmadı ve sülük tedavisinin iyi geldiğini duydum daha önce deneyip olumlu bi sonuc alan varmı? ve bu tedavi nasıl uygulanır? şimdiden cok tesekkürler.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - i.izmirlioglu - 09-28-2009 05:20 PM

sülüklerin şeker hastalığı üzerinde tedavi edici etkisi nedir ? Tedavi süreci ne kadar zamandır ? Yan etkileri varmıdır ve tedavi şekli nasıldır,bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Aydın - 11-11-2009 12:32 PM

Arkadaşlar öncelikle sorularınız sorular bölümüne yazarsanız daha etkili olur. Birde şunu söylemeliyim, bu sitenin kurucuları olan http://www.tibbisuluk.com yetkilileri, bu forumdan ticari amaç gütmediklerini göstermek için forumdaki sorulara cevap vermekten çekiniyorlar. ama ben ofislerine gittiğim zaman gördüğüm dökümanlar ve çalışanların bilgisinin çok fazla olduğunu gördüm. Bence bu konuda Türkiyedeki en bilgili insanlar sorularınızı onlarada sorarsanız, sabır ve itinayla yanıtlayacaklarını düşünüyorum. 0232 446 1332 numaralı telefondan arayabilir yada iletişim formunu doldurup soru sorabilirsiniz. Saygılarımla

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - mbulentozer - 12-28-2009 03:29 PM

ben mbülent özer 1950 doğumluyum ikibin yılında tekdamar baypas ameliyatı oldum fakat ayağımdan alınan damarın yerinde morarma oldu kocaeli ünversitesi kalp damar cerrahi bölümüne gittim çekilent ultrasyonda iç varis kanaması olduğu ve yara olup patlayacağını söylediler çok korktum bazı resimlerde gösterdiler ve ayağım sürekli olarak şışti bana verilen vendios 600 mg ilaçla şişlik indi fakat morluk ve kızarıklık gecmedi beni bu durum çok rahatsız ediyor sülük tedavsini duydum ve sizin sitenize girdim çok güzel bilgiler aldım vebana yardımcı olursanız çok memnun olurum ne yapmam gerektiğimi sizlerden bekliyorum sagılarımla

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Hirudoterapi - 01-02-2010 03:05 PM

mbulentozer Yazılan:
ben mbülent özer 1950 doğumluyum ikibin yılında tekdamar baypas ameliyatı oldum fakat ayağımdan alınan damarın yerinde morarma oldu kocaeli ünversitesi kalp damar cerrahi bölümüne gittim çekilent ultrasyonda iç varis kanaması olduğu ve yara olup patlayacağını söylediler çok korktum bazı resimlerde gösterdiler ve ayağım sürekli olarak şışti bana verilen vendios 600 mg ilaçla şişlik indi fakat morluk ve kızarıklık gecmedi beni bu durum çok rahatsız ediyor sülük tedavsini duydum ve sizin sitenize girdim çok güzel bilgiler aldım vebana yardımcı olursanız çok memnun olurum ne yapmam gerektiğimi sizlerden bekliyorum sagılarımla

Bütün damar rahatsızlıklarında sülük tedavisi uygulanmaktadır. Sülük tedavisi Müşteri hizmetlerini arayın (0 232 880 40 40) size yardımcı olacaklardır.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - makyol - 01-17-2010 06:45 PM

merhabalar. behçet hastalığında sülüklerin tedavisi mümkün müdür? cevaplarsanız sevinirim saygılar

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - sulo - 06-15-2010 04:11 PM

Sivilce için sülük kullanabilirmiyim? Kullanabilirsem nasıl kulanmam gerekir?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Hirudoterapi - 06-16-2010 08:26 PM

sulo Yazılan:
Sivilce için sülük kullanabilirmiyim? Kullanabilirsem nasıl kulanmam gerekir?

Konuyu forum'da aratırsanız gerekli bilgileri bulabilirsiniz...

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - zinet55 - 08-29-2010 03:55 PM

merhabalar.ben alopesi üniversalis hastasıyım.sülük tedavisi yaptırabilirmiyim?.yapılıyorsa hangi bölgelere uygulayabiliriz.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - SEYDANUR1 - 08-30-2010 12:47 AM

sevgili admin şeker hjastalığı tedavisinde tıbbi sülük nasıl ve hangi bolgelere hangi sıklıkla uygulanmalı? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Allaha emanet olun .
selam ve dua ile...

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Hirudoterapi - 10-18-2010 11:40 PM

SEYDANUR1 Yazılan:
sevgili admin şeker hjastalığı tedavisinde tıbbi sülük nasıl ve hangi bolgelere hangi sıklıkla uygulanmalı? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Allaha emanet olun .
selam ve dua ile...

http://www.tibbisuluk.com Müşteri hizmetlerini aradığınızda uygulama noktalarını size mail olarak gönderiyorlar.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - hanifi063 - 03-09-2011 11:04 AM

bende bel agırısı var bu agrılar için sülük uygulamayı düşünüyorum bu uygulamayı ben kendim yapabilirmiyim yoksa bi uzmandan yardım almam gerekir mi?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - koc_vlkn - 03-13-2011 04:16 PM

meraba benım bır sorum olacaktı. benım kafamda ıltıhaplı sıvırceler cıkıyor ve kendılıgınden patlıyorlar. bazen kanamada yapıyor. ve saclarıma dokunamıyorum bıle . sızce sülük tedavısı işe yarar mı ??

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Dj PaLa - 03-17-2011 01:12 PM

boyun fıtığı için nasıl tedavi uygulanır

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - kerem - 03-17-2011 03:15 PM

Dj PaLa Yazılan:
boyun fıtığı için nasıl tedavi uygulanır

sorunuzu

Sorularınız bölümüne yazarsanız daha çabuk alabilirisiniz....

RE: Tıbbi Sülük yüzdeki sivilce ve lekeler için hangi noktalara uygulamak gerekir - turuncuyeşil - 04-20-2011 09:18 AM

benim yüzümde nodül akne oluştu ben onları patlatmaya çalıştım yalnız patlamadığı için yüzümün her tarafına yayıldı.Sonrasında kabuklu yara oluştu.şuan yüzümde sivilce izleri,siyah noktalar,lekeler oluştu ve oluşuyor sürekli.bunun için sülük tedavisi uygulamak istiyorum.yüzde hangi noktalara ve kaç tane uygulamam gerekiyor.lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Hirudoterapist - 04-20-2011 05:05 PM

turuncuyeşil Yazılan:
benim yüzümde nodül akne oluştu ben onları patlatmaya çalıştım yalnız patlamadığı için yüzümün her tarafına yayıldı.Sonrasında kabuklu yara oluştu.şuan yüzümde sivilce izleri,siyah noktalar,lekeler oluştu ve oluşuyor sürekli.bunun için sülük tedavisi uygulamak istiyorum.yüzde hangi noktalara ve kaç tane uygulamam gerekiyor.lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

sorunuzu

Sorularınız bölümüne yazarsanız daha çabuk alabilirisiniz....

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - aydinkeskin - 08-25-2011 11:50 AM

Şimdi söyle bişi söylicem babamın rahatsızlığı Pyoderma gangrenosum yaklaşık 8 yıldır bu hastalığı yaşıyor cortizon hapı kullanıyor meydana gelmemesi için fakat internette araştırdım bazı doktorlarla görüştüm bu hastalığın kesin net bir tedavisi olmadığını ve neden olduğu da bilinmediği söyledir.

http://www.google.com.tr/search?q=pyoderma&oe=utf-8&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=tr&tab=wi&biw=1366&bih=638

ilgili linkte hastalıkla ilgili resimleri görebilirsiniz fakat benim babamdaki hiç bu kadar ilerlemedi ilk başladığı yıllarda bu şekilde idi .. şimdi iyileştirkten sonra cilt de sanki deri yanmış ve kurumuş gibi izler kaldı.. ama deltakortin diye bir ilaç kullanıyor cortizon diye biliyorum bu ilacı kullanmadığı zaman sorun yok ama ilacı 1 hafta kullanmasın ilk önce küçük sivilcelerle başlıyor sonra zamanla bu sivilciler çoğalıyor ve patlamaya başlıyor patladıkça resimdeki halleri alıyor.
ve ilginçtir ki bu rahatsızlık babamda sadece diz kapaının altında ve dirseklerden ellerine kadar olan kısımda mevcut diğer vucud bölgelerinde yok...
bu konuda bana yardımcı olma şansınız varmı..

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - karanisahin - 03-26-2012 07:58 AM

Sinizüt Tedavisi için kullanılıyormu?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - Hirudoterapi - 03-29-2012 10:38 PM

karanisahin Yazılan:
Sinizüt Tedavisi için kullanılıyormu?

evet kullanılır.
alın ve yüz bölgesi burun kenarlarına uygulanır.

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - ramo1991 - 07-14-2012 05:18 PM

epilepsi hastalığında nasıl uygulanıyor ve hangi bölgelere bilgilendirirseniz sevinirim

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - gulsum20 - 12-27-2012 11:50 PM

sülükler göbeğe neden konur ?

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - banucan - 01-12-2013 07:31 PM

faydalı bilgiler gercekten. cok tesekkur ederim

RE: Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır. - ykiriktas - 11-26-2013 05:06 PM

Arkadaşlar, diş kökündeki kistte sülük tedavisi uygulanır mı?