Cevapla  Konu Gönder 
Sülükler hastanın kanını emerken hastalık bulaştırır mı ?
Yazar Mesaj
Admin
Administrator
*******


Mesajlar: 61
Grup Administrators
Katılım: May 2008
Durum: Çevrimdışı
Mesaj: #1
Sülükler hastanın kanını emerken hastalık bulaştırır mı ?

Bu soru şimdiye kadar çok sorulan sorulardan biridir.

Cevabı ise. 1930'da Botenberg tarafından ilk kez ve sonraları da başkaları tarafından yapılan lâbratuar deneyleri sonucun da verilmiştir.
Şöyle ki ; Küçük kobay hayvan türlerine şarbon ve benzeri değişik hastalıklar bulaştırılmış ve sonra da bu hayvanlara sülük tutturarak emmelerini sağlamışlardır. Hastalıklı hayvanların kanını emen sülükler, daha sonra da bulaşıcı hastalık taşımayan diğer kobay hayvanlarına tutturulmuştur ve bunun sonucunda sağlıklı hayvanlar üzerinde yapılan kontrollerde herhangi bir bulaşıcı virüse rastlanmamıştır. Bu deneylerin hepsi labratuar imkanlarında yapılan resmi araştırmalardır.
Yakın zamana kadar ilaç endüstrisi bu konulardaki araştırmalarını devam ettirmiş ve halen devam ettirmektedir. Özellikle Aids, Hepatitis B, C, D gibi virüsler üzerinde.
Son zamanlarda deli dana hastalığında sülüğün genelde inek kanıyla beslendiğini bildikleri için "işi çözdük" demeğe başlamışlardı. Ancak bu hastalık kan yoluyla bulaşıcı olmadığı kanıtlandıktan sonra kararlarında her ne kadar bir gevşeme olmuşsa da "ya olursa" diyerek şüpheyi elden bırakmamışlardır.
Tıbbi Sülük tedavisinin Faydalarını her konuda bildikleri halde ilaç endüstrisi karşı çıkmaktaydı...
Fakat cerrahide kullanılması yıllar önce kanıtlandı bir çok vakalarda sülük tedavisi uygulandı ve yerini dolduracak alternatif bir çözüm bulunamayınca ilaç endüstriside mecburan kabulendi.

05-05-2008 12:07 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla  Konu Gönder 

Yazdırılabilir Bir Sürümü Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Bu Konuyu Favorilerime Ekle