Cevapla  Konu Gönder 
Sülüklerin dış yüzeyleri Sterilize edilmeden kullanırsam ne olur ?
Yazar Mesaj
Admin
Administrator

Grup Administrators
Durum: Çevrimdışı
Sülüklerin dış yüzeyleri Sterilize edilmeden kullanırsam ne olur ?

Sterilize edilmeden, kişilerin bu sülükleri dikkatsizce kullanmaları bilinen ve bilinmeyen enfeksiyonlar kapma ihtimali açısından büyük risk taşır.
Rusyada 100 hasta üzerinde yapılan araştırmada dış yüzeyi Sterilize edilmeden kullanın Tıbbi Sülük tedavisinde 100 hasta üzerinde 79 hastada enfeksiyon görülmiştür.

Sterilize edilmeden kullanılmasında % 79 enfeksiyon kapma ihtimaliniz bulunmaktadır.

05-05-2008 12:19 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
bilmemkineolsun
Junior Member
**

Grup Registered
RE: Sülüklerin dış yüzeyleri Sterilize edilmeden kullanırsam ne olur ?

nasıl sterlize edilecek peki

10-28-2008 07:20 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Hirudoterapi
Member

Grup Registered

bilmemkineolsun Yazılan:
nasıl sterlize edilecek peki

Kişisel olarak evde sterilize edemezsiniz. http://www.tibbisuluk.com zaten size dış yüzeylerini sterilize ederek gönderiyor...

Sülük tedavisi : Latince ismi ile (Hirudoterapi)

Bilim Adamları Sülük tedavisi ile birlikte BEE PROPOLİS® kullanmanızı önermektedir.

10-30-2008 11:47 AM
bilmemkineolsun
Junior Member
**

Grup Registered

artık kullandım bi dahakine öyle alırım..

10-31-2008 02:53 PM
hatice
Junior Member
**

Grup Registered

Bende geçtimiz günlerde sülük taktım ilk kez ve sterilize edilmemişti.Ama bundan yana korkum olmadı çünkü bu sülüklerle büyüdüm desem yeridir fakat hiç denememiştim bazen dizimin üstk kısımları bazense aşşa kısımlarında bu çok değişebiliyor ağrılar oluyor uykudan uyandırıcak kadar yada uyutmıcak kadar bir zararaı olmaz diye denedim ama videolardaki gibi kendim tutturmadım leğenin içine suya saldım kendileri uzunca bir gezintiden sonra topuğumun iç kısımlarını 2santim kadar altından vede diz altı baldırlarımı biraz ön kemiğe yakın kısımlardan olmak üzere toplam 4 sülük tuttu 20-30 ve 40 dakika gibi sürelerle düştüler sülükleri kendim elde etmiştim şu biraz irice deyilde küçük olanları tercih ettim özellikle,5 gündür temiz sudalardı burda sormak istedim bişey var ünlü yabancı bir doktor arkadaşımı tedavi etmişti ciddi aylık baştan aşşa diyebilirim tedavi gördü ve şuan eskisinden çok daha salıklı o doktor sülüklerin en az 3 günlük aç ve temiz suda bekletilmelerini tavsiye ediyordu siz burda size gönderilen sülükler 3 aylık aç olduklarını belirtmişsiniz yani bu çok fazla deyilmi 3 günlük bir süreyle kıyaslandığında bu normalmi evet nekadar açlarsa okadar iyi tedavi ettiklerini biliyorum ama bukadarmı yani?birde tedavi için birkaç seans diyorsunuz ama ben birdaha yapabileceğimi sanmıyorum çünkü kanın kesilmesi 24 ve 28 saati buldu birkaç kez tansiyonumun düşüp ufak düşmeler ve bayılmalarım oldu hiç bir ilaç hap veye kanyapıcı meyve hatta temizleyici sebze falan kesinlikle öncesinde yemedim eşimle beraber yaptımıştık onun kanı 8 10 saate kadar durdu o yüzden birdaha kesinlikle yapabiliceğimi sanmıyorum kanımda sıfır gurubu bulunamazdı yani çok zordu imkanlar dahilinde bile o yüzden çok endişe yaşadım.Birkaç seans şartmı hiç etkisi olmazmı?size sormak istedim okadar çok şey varki şimdiden teşekkür ediyorum.

04-13-2009 04:22 PM
pckopat34
Junior Member
**

Grup Registered

Sayın ilgili açmış olduğum bir konuda canlıların sterilizasyonunun mümkün olmadığını belirtmiştim. Siz steril ettiğinizi söylüyorsunuz bunu nasıl sağlıyorsunuz? Ayrı bir başlıkta bizi bilgilendirirseniz seviniriz. Malum genel olarak herkes bu steril işlemini sormaktadır.

01-08-2011 03:42 PM
teslaxxx
Junior Member
**

Grup Registered

Ben tibbisuluk.com'dan sülük aldım fakat 2 veya 3 hafta bekletmek zorunda kaldım. Şimdi tedaviye başlasam sülüklerde herhangibir bakteri oluşmuşmudur diye merak ediyorum.

01-01-2012 08:00 PM
selcukkul
Member

Grup Registered

bildiğim kadariyla suyu klorlamak gereekyor bunun için çamaşırsuyu kullanılıyo diye biliyorum. oran çokaz ama birlitre suya birdamla olmalı yanlişsa düzeltin lütfen

01-02-2012 01:39 PM
Hirudoterapist
Member

Grup Registered

selcukkul Yazılan:
bildiğim kadariyla suyu klorlamak gereekyor bunun için çamaşırsuyu kullanılıyo diye biliyorum. oran çokaz ama birlitre suya birdamla olmalı yanlişsa düzeltin lütfen

Yanlış bilgi
Denede gör bakalım sülükler yaşıyormu Smile

Sülük tedavisinde Yanlış bilinenler;

Sülükler sanıldıgı gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tıbbi sülüklerin tedavi edici özellikleri kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir. Yani sülükler salgılamış oldukları inzimlerle tedavi gerçekleşir.
01-05-2012 06:18 PM
selcukkul
Member

Grup Registered

peki suyu ozonlasak??? Big Grin

01-06-2012 01:11 PM
Cevapla  Konu Gönder 

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Sülük ısırması agrı yada acıya sebep olur mu ? Admin 0 4,603 05-05-2008 12:13 AM
Son Mesaj: Admin

Yazdırılabilir Bir Sürümü Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Bu Konuyu Favorilerime Ekle