Cevapla  Konu Gönder 
sülük tedavisi?
Yazar Mesaj
rico
Junior Member
**

Grup Registered
Durum: Çevrimdışı
sülük tedavisi?

cünkü tedaviden sonra doktorlar sülükleri öldüriyprlarmi ?

cünkü bir cani öldürmek günah!

Dugdumki bir sülük insan kani emerken 6 ay yani daha uzun yasiyormus ama tedaviden sonra nereye konyorlar yada ben nereye koyabilir sülükleri öldürmeden ,cünkü hayvan öldürmek istemiyorum ?

08-01-2012 04:48 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Hirudoterapist
Member

Grup Registered
RE: sülük tedavisi günahmi?

rico Yazılan:
cünkü tedaviden sonra doktorlar sülükleri öldüriyprlarmi ?

cünkü bir cani öldürmek günah!

Dugdumki bir sülük insan kani emerken 6 ay yani daha uzun yasiyormus ama tedaviden sonra nereye konyorlar yada ben nereye koyabilir sülükleri öldürmeden ,cünkü hayvan öldürmek istemiyorum ?

Bir hastada kullanılan sülükler, başka bir hastada da kullanılabiliyor mu ?

--Bir hastada kullanılan sülükler kesinlikle başka bir hastada kullanılmadan imha edilmelidir. Böylece kan yoluyla bulaşan hastalıkların geçişi engellenerek güvenli bir tedavi sağlanmaktadır. Sülükler ilk kullanımda ürettikleri salgıyı boşalttıklarından ikinci uygulamada aynı etkiyi gösteremezler.--

Şabi’den gelen rivayete göre Peygamberimiz (asv) şöyle buyurmuştur:
“İlaçların en hayırlısı … … , hacamat, müshil ve sülüktür.” (Kenzu’l-Ummal, h.no: 28167-Beyhakî’den naklen-).

Lisanu’l-Arap’ta da (“ALK” maddesi).”Amir / Şabî’den yapılan Rivayete göre, Hz. Peygamber (a.s.m) şöyle buyurmuştur: “İlaçların en güzeli, sülük ve hacamattır.” denilerek, söz konusu hadise atıfta bulunulmuştur.

Sülük tedavisinde Yanlış bilinenler;

Sülükler sanıldıgı gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tıbbi sülüklerin tedavi edici özellikleri kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir. Yani sülükler salgılamış oldukları inzimlerle tedavi gerçekleşir.
08-01-2012 10:32 AM
rico
Junior Member
**

Grup Registered
RE: sülük tedavisi günahmi?

yok beni anlamadiniz,

tabiki bir dafa sülük kulaniyordur cünkü hastalik aids hepatitis de gecer ve sülük enzymler ikince defa gerektgi ilaci vermez,onu biliyorum,

Hz.pegamperin sözlerini ben tam anlamadim,cünkü diyorki;

İlaçların en hayırlısı … … , hacamat, müshil ve sülüktür.”

ama ben tam bilmek istiyorum,sülükler tedaviden sonra öldüriyorlar bu günah mi?ben bögle düsüniyorum o da bir havan ben kendime kullansam kendimi düsüniyorum ve a hayvani kani emdikden sonra gine bir irmaka mi yada ormana mi yerlestirimi?cünkü ben tam bilmiyorum doktura gidersem o da tedaviden sonra sülükleri öldüriyorsa benim bir hayvan öldürdümgi hisediyorum,ve cana giymak istemiyorum,bana bunu söyleyin a sülük benim icin isi gördükten sonra öldüriyorsaninz ozaman günahmi,cünkü pemgamperin sözlerinde yaziyorki ilacin en iyisidir ama ondan sonra öldürmek varmi yada cöpe atmak varmi onu söylemiyor.

umarin derdimi iyi anlata bildim.

ve istanbulda asia tarafinda bir uzam sülük doktur varmi?

ve yeni sülük noktarlardan bilgi ala bilirmiyim yani hangi hastalika hangi bölgede sülük koyulur ?

saygilar.

08-07-2012 03:02 AM
Cevapla  Konu Gönder 

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Suluk tedavisi her derde devami KafkasKartali 0 6,048 02-05-2009 09:29 AM
Son Mesaj: KafkasKartali

Yazdırılabilir Bir Sürümü Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Bu Konuyu Favorilerime Ekle